Madriđani lako sa turskim “pivarima”

Detalj sa utakmice Real Madrid - Anadolu Efes

Real Madrid – Anadolu Efes 87:68
(20:14, 19:16, 21:17, 27:21)

Košarkaši Reala zabeležili su očekivanu pobedu u 20. kolu Evrolige. Madriđani su savladali turski Efes, ubedljivo 87:67 i tako stigli do 13. pobede u elitnom takmičenju.

Od samog starta domaćin je bio u prednosti, mada su se gosti nekako držali do finiša prve deonice kada su Dončić, Tavareš i Rejes, odvojili Real na +6. Prednost je rasla i u narednim četvrtinama, a ekipa Ergina Atamana nije pokazivala veliku želju da dođe do preokreta.

Na kraju je bilo ubedljivih +19, a u novom trijumfu kraljevskog kluba istakao se Luka Dončić sa 17 poena, šest skokova i 5 asistencija. Tavareš je ubacio 14 koševa i uhvatio 9 lopti. Dvocifreni su bili Kerol sa 11 i Rejes sa 10 poena. Kod Efesa Zoran Dragić je odigrao odličnu utakmicu sa 18 koševa, dok je jedini još Derik Braun imao dvocifren broj poena, postigao je 12. Naš Vladimir Štimac igrao je sedam minuta i za to vreme je ubacio dva poena i uhvatio tri lopte.

Real je na deobi drugog mesta sa Fenerbahčeom i Olimpijakosom, koji imaju po utakmicu manje, dok je Efes na začelju tabele sa samo pet pobeda.