Detalj sa meča Olimpija - Cedevita

Olimpija – Cedevita 65:64
(18:8, 18:13, 9:23, 20:20)

Košarkaši Petrol Olimpije upisali su šesti trijumf u ABA ligi ove sezone.

Olimpija je savladala Cedevitu u okviru 18. runde regionalnog takmičnja u triler završnici.

Slovenački predstavnik bio je daleko bolji rival u prvom poluvremenu, koje je dobio sa 15 poena razlike. Ipak, Cedevita se probudila u trećoj četvrtini, u kojoj je sustigao rivala, a potom u poslednjem kvartalu videnja veoma uzbudljiva završnica.

Naime, Cedevita je imala pet poan prednosti u 39. minutu, ali je Olimpija uspela da se primakne na poen minusa. Pet sekundi pre kraja, doomaći su promašili napad, a potom Filip Krušlin nije realizovao slobodna bacanja. Ipak, Andrija Stipanović je napravio nesmotren faul nad Džordanom Morganom, a Amerikanac je poklon oberučke prihvatio, pogodio dva penala i doneo pobedu Olimpiji.

U redovima Olimpije najefikasniji su bili Gregor Hrovat i Morgan sa po 12 poena, a po 10 koševa su postigli Jan Špan i Tejlor Betl.

U ekipi Cedevite, koja sada ima skor 13:5, briljirao je Džanana Musa sa 24 poena, Vil Čeri je dodao 13, a Roko Leni Ukić devet poena.