“Zeleni” vladaju Atinom

Panatinaikos – Olimpijakos 68:61
(11:20, 19:12, 20:16, 18:13)

Košarkaši Panatinaikosa slavili su pobedu u derbiju grčkog prvenstva protiv večitog rivala Olimpijakosa i tako bukvalo obezbedili prvu poziciju pred plej of.

”Zeleni” su pobedili i u prvom meču, koji je igran u Pireju, pa su tako zadržali maksimalan učinak u prvenstvu Grčke posle 14. odigranih kola.

Večerašnji meč bolje su otvorili gosti, ekipa Olimpijakosa, koja je rano stekla dvocifrenu prednost, a posle prvih 10 minuta bilo je +9 za Pirejce. Odgovor Panatinaikosa je usledio u drugoj deonici koju su dobili sa sedam razlike. Prvi put su domaći poveli na početku drugog poluvremena 36:35 i od tog trenuta postojao je samo jedan tim na parketu. Olimpijakos se držao do početka poslednje četvrtine, a kada su ”zeleni” poveli sa 61:53, stekli su prednost koju su čuvali do kraja.

Najefikasniji kod pobednika bio je Kej Si Rivers sa 16 koševa, dok je Lekavičijus dodao 12. U ekipi Olimpijakosa najviše poena ubacio je Jorgos Printezis 13.