Iguain na prepad osvojio Bergamo [VIDEO]

Atalanta – Juventus 0:1 (0:1)
Iguain 3′

U prvoj utakmici polufinala Kupa Italije, branilac titule Juventus, uspeo je da stekne minimalnu prednost pred revanš na svom terenu protiv ekipe Atalante.

Juventus je poveo već u trećem minutu, kada se Gonzalo Iguain odlučio na solo prodor i posle nekoliko pređenih prepreka, plasirao loptu iza leđa Beriše. Atalanta je najbolju priliku da poravna imala u 24. minutu, Mehdi Benatia je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali je Alehandro Gomez loše tukao sa bele tačke i Điđi Bufon je zaustavio njegov udarac.

U drugom poluvremenu prilika skoro da i nije bilo. Juventus je bio zadoljan vođstvom, a ekipa iz Bergama nemoćna da uradi nešto više u napadu. Tek u samom finišu Atalanta je imala nekoliko pokašaja, pre svih Patanje, ali konkretne opasnosti po Bufona nije bilo.

Drugi polufinalni par čine Milan i Lacio, koji se sastaju u sredu na istom mestu gde su u nedelju odigrali prvenstveni duel, koji su Milanezi dobili 2:1.