Futsal: Srbija junački do boda protiv Italije

Detalj sa utakmice Srbija - Italija

Srbija – Italija 1:1 (0:0)
Tomić 30’ – De Luka 32’

Futsal reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno i u drugom kolu A grupe ma Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

Nakon remija sa Slovenijom, „orlovi“ su osvojili i bod protiv velikog favorita Italije.

Italijani su imali posed lopte na početku meču i bili opasniji rival. Kako je vreme odmicalo, Srbija je igrala sve bolje. U 14. minutu Stefan Rakić je imao odličnu priliku, ali je pogodio okvir gola.

Miodrag Aksentijević je u nekoliko navrata fenomenalno reagovao u drugom poluvremenu i sprečio azure da povedu.
U drugom delu obe ekipe su napravile veliki broj prekršaja. U 30. minutu nakon jednog prekida Mladen Kocić je uputio udarac, lopta je stigla do Dragana Tomića, koji je šutirao, a lopta je kroz šumu nogu našla put do mreže za vođstvo Srbije.

Prednost orlova nije dugo trajala. Masimo De Luka je izjednačio dva minuta kasnije, a gol je bio sličan Tomićevom, a lopta je nažalost fenomenalnom golmanu Aksentijeviću prošla kroz noge.

Slovenija i Italija odmeriće snage u trećem kolu u subotu, 3. februara. Srbija će se u četvrtfinale plasirati u slučaju pobede bilo koje od te dve reprezentacije i nerešenih rezultata 1:1 i 0:0.