Plzenj deklasirao Legiju

Fudbaleri Plzenja

Posle dve utakmice u kojima su primili ukupno 10 golova fudbaleri Plzenja su pokazali svoje pravo lice, a ceh je platila Legija iz Varšave.

Šampion Češke trijumfovao je rezultatom 5:1 i najavio dobru formu pred prvu utakmicu sa Partizanom, 15. februara.

Plzenj je već posle prvog poluvremena imao tri gola prednosti, dvostruki strelac postigao je Krmenčik, a u strelce se upisao i Kopic.

Legija je smanjila rezultat preko Hemeleinena u 62. minutu, a do kraja utakmice Hori i Bakoš su obezbedili visoku pobedu češkom timu.

Trener Pavel Vrba odlučio se da utakmicu počnu Kozačik, Reznik, Hejda, Hubnik, Limberski, Hrošovski, Horžava, Petržela, Kolarž, Kopic i Krmenčik, a u nastavku su šansu dobili i Hruška, Havel, Hajek, Kovaržik, Bakoš, Ivanšic, Čermak, Zeman i Hori.