Bamberg razbio Panatinaikos u poslednjoj četvrtini [VIDEO]

Bamberg - Panatinaikos 95:74

Bamberg – Panatinaikos 95:74 (23:17, 19:15, 15:23, 38:19)

Nemački Bamberg ostvario je ubedljivu pobedu u 21. kolu Evrolige i to protiv favorizovanog Panatinaikosa. Bambergu je to bio osmi trijumf, dok su Grci ostali na 13 pobeda.

Utakmicu je sjajno otvorio naš Dejan Musli koji je postigao prvih sedam poena za svoj tim, ali se ispostavilo da su mu to bili i svi poeni na meču, za 15 minuta koliko je proveo na parketu. Domaćin je prvo ozbiljnije vođstvo stekao početkom druge deonice, kada je stigao do +8, 27:19. Na poluvremenu je prednost bila dvocifrena 42:32.

Pao je uzvratio u trećoj četvrtini koju je dobio sa osam razlike, a u tom periodu istakao se sjajni Nik Kalates. U 28. minutu Grci su uspeli da stignu do vođstva 52:51, kada je Kalates ubacio svoj 18. poen. Očekivala se velika borba u poslednjoj četvrtini, u koju su Nemci preneli dva poena viška, ali je tada odbrana gostiju bila potpuno razbijena i Bamberg je uspeo da ubaci čak 38 koševa za deset minuta i tu deonicu dobije sa +19 i na kraju zabeleži ubedljivu pobedu.

Rubit je bio odličan sa 26 poena i osam skokova. Dorel Rajt je dodao 15 koševa, a dvocifreni su bili Lo sa 12, odnosno Olinde sa 10. Musli je završio meč sa 7 poena. Kod Panatinaikosa Kalates je okončao utakmicu sa 31 poenom i 7 asistencija. Jedini koji je još ubacio dvocifren broj poena bio je Papas sa 11 koševa.