Zvezda loša u Vitoriji, drugi put ove sezone primila “stotku” [VIDEO]

Baskonija - Crvena zvezda 103:84

Baskonija – Crvena zvezda 103:84 (27:17, 26:23, 22:19, 28:25)

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su trinaesti ovosezonski poraz u Evroligi i drugi put ove sezone primili više od 100 poena u elitnom takmičenju.

Crveno-beli pre ovog duela nikada nisu poraženi u Vitoriji u evroligaškom duelu, ali večeras su ravnopravan rival bili tek nekoliko uvodnih minuta.

Beogradski klub nije vodio nijednom na utakmici, ali je nakon četiri i po minuta igre imao nerešen rezultat (11:11). Za dva i po minuta Baskonija je napravila seriju 11:0 i nakon toga igrači Crvene zvezde više nisu uspeli da uhvate priključak, a od 11. minuta nijednom nisu uspeli da priđu na jednocifrenu razliku.

Milko Bjelica u porazu od Baskonije 103:84

Srpski šampion je odigrao veoma lošu odbranu, a posebno velike probleme pravio je Rodrigo Buboa koji je na kraju postigao 25 poena, uz samo četiri promašaja iz igre (9/12 za dva, 2/3 za tri poena).

Patrisio Garino košarkaš Baskonije

Raspoložen je bio i Mat Džening, koji je pogodio 6 trojki iz 11 pokušaja, dok je ostatak ekipe Baskonije trojke šutirao 3/13. Džening je postigao 18 poena, Garino je dodao 12, Šengelija 11, a Grejndžer 10 poena.

Crvena zvezda je igrala bez povređenog Antića, a u igru nije ulazio ni Džejms Feldin, iako je sedeo na klupi. Dilan Enis je odigrao još jedan sjajan meč, postigao je 22 poena (trojke 4/5) uz indeks korisnosti 23, a dvocifreni su bili Dangubić i Davidovac, obojica sa po 10 poena.

Džejson Grejndžer u pobedi nad Crvenom zvezdom 103:84

Posle ovog kola Crvena zvezda ima 8 pobeda i 13 poraza i trenutno je na 12. poziciji, dok je Baskonija deveta sa skorom 10-11. U narednom kolu Crvena zvezda će 9. februara dočekati Olimpiju iz Milana.