Montela u problemima: Eibar deklasirao Sevilju! [VIDEO]

Fudbaleri Eibara savladali su danas ekipu Sevilje sa ubedljivih 5:1, u 22. kolu španske La lige, na stadionu ,,Ipurua“.

Eibar je deklasirao ekipu koju sa klupe predvodi Vinćenco Montela i naneo im jedan od najtežih poraza ove sezone.

Već u 38. sekundi igre, Kike Garsija je doneo prednost domaćem timu, nakon solo akcije i prodora po levoj strani, da bi do kraja prvog poluvremena, prvo Fabijan Oreljana u 17. minutu duplirao prednost Eibara, koju je smanjio Pablo Sarabija četiri minuta kasnije posle penala. Na 3:1 povećao je Ivan Ramis u 32. minutu igre.

U nastavku susreta, očekivao se odgovor Sevilje, ali Eibar je nastavio u istom ritmu. Oreljana je stigao do drugog gola na meču, da bi tačku na ,,I“ stavio Anatiz Arabilja posle odlično izvedenog slobodnog udarca.

Sevilja je na ovom meču delovala potpuno dezorjentisano i mogli su ovaj susret završiti i sa više primljenih golova.

Ovom pobedom, Eibar se približio Sevilji na šestoj poziciji i sada zaostaju samo bod za mestom koje vodi u Ligu Evrope!