Rapsodija novog Arsenala, Remzijev het-trik [VIDEO]

Arsenal – Everton 5:1 (4:0)
Remzi 6′, 19′, 74′, Košćelni 14′, Obamejang 37′ – Kalver-Luin 64′

Arsenal je sav bes zbog loših rezultata u poslednje vreme iskalio na ekipi Evertona. Novajlije Pjer-Emerik Obamejang i Henrik Mkitarjan su se odlično pokazale, ali im je šou ukrao Aron Remzi, strelac tri gola.

Već u 19. minutu na semaforu je pisalo 3:0 i već tada pobednik je bio poznat. „Tobdžije“ su furioznom igrom na startu meča prinudile goste da se grčevito brane, ali im to nije polazilo za rukom. Odličnu akciju Obamejanga i Mktarijana, svojim prvim golom završio je Remzi u 6. minutu, mada se čini da je Velšanin bio u nedozvoljenoj poziciji. Košćelni je glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu Evertona za 2:0 u 14. minutu, a Remzi je snažnim udarcem savladao Pikforda u 19. minutu, mada je lopta na svom putu nekog zakačila i prevarila golmana „karamela“.

U strelce se do poluvremena upisao i Gabonac koji je stigao iz Dortmunda, u najskupljen transferu u istoriji Arsenala, Pjer-Emerik Obamejang. On je na sebi svojstven način umakao odbrani i lako prebacio Pikforda.

Gosti su nešto bolju igru prikazali u nastavku, mada je Arsenal smanjio pritisak. Stativu je pogodio Niase, a u 64. minutu je Kalvert-Luin glavom pogodio mrežu Petera Čeha, koji je nešto kasnije zbog povrede napustio igru.

Konačan rezultat postavio je ponovo Aron Remzi, posle dobrog proigravanja Mkitarjana. U ekipi Evertona igrao je i doskorašnji napadač Arsenala Teo Volkot, ali osim jedne prilike u prvom poluvremenu, nije uradio ništa spektakularno.

Arsenal je na šestom mestu sa 45 bodova i nastavlja borbu za plasman u Ligu šampiona. Everton je sada 10. sa 31 bodom.

Bomba nad bombama: Sergej Milinković-Savić od narednog leta u italijanskom gigantu!

Juventus je sinoć slavio protiv Lacija 3:1 u derbiju 25. kola Serije A. "Stara dama" iz Torina se približila Interu...