Šampion goropadan, Bolonja i Viola pogađali iz kornera, projektil Susa samo za bod Milana

Nedeljno popodne na Apeninima obeležila je ubedljiva pobeda Juventusa nad Sasuolom i remi u Udinama.

„Stara dama“ odavno nije napunila nekom mrežu kao danas ekipi Sasuola. Čak sedam puta je golman gostiju Konsilji bio matiran. Seriju golova počeo je Aleks Sandro, nastavio je Kedira sa dva gola, a do poluvremena pogodio je i Miralem Pjanić. U drugom poluvremenu još tri gola za Juventus, a sva tri postigao je Gonzalo Iguain.

Milan je u Udinama poveo fenomenalnim udarcem Susa sa trideset metara u devetom minutu. Domaćin je igrao bolje, ali nije uspevao da pogodi mrežu Donarume sve do 76. minutu, kada je upravo golman Milaneza, nespretnom intervencijom, skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Prethodno je zbog dva žuta kartona isključen fudbaler Milana Kalabrija. Jedan gol bio je dovoljan Atalanti da savlada Kjevo koji nastavlja užasnu seriju rezultata i bez pobede je već osam utakmica. U timu “letećih magaraca“ igrao je Ivan Radovanović.

Zanimljivo je bilo u Bolonji, gde su gosti stigli do vrednih bodova. Viola je povela golom Vertua direktno iz kornera u 41. minutu, ali se samo tri minuta kasnije na isti način, golom direktno udracem iz ugla, revanširao Pulgar. Pobedu timu iz Firence doneo je Federiko Kijeza u 71. minutu. Za Fiorentinu svih 90 minuta na terenu proveo je mladi štoper Nikola MIlenković.

Sigurnu pobedu ostvario je Kaljari. Na Sardiniju je stigao SPAL, za koji još nije debitovao Everton Luiz, ali se bivši fudbaler Partizana nalazio na klupi. Golovima Čigarinija u prvom i Marka Saua u drugom poluvremenu, Kaljari je pobedio i prekinuo niz od tri utakmice bez trijumfa.

Juventus – Sasuolo 7:0 (4:0)