Đenova pobedila video tehnologiju [VIDEO]

Laksalt

Lacio – Đenova 1:2 (0:0)

Fudbaleri Đenove pobedili su danas Lacio sa 2:1, na stadionu ,,Olimpiko” u Rimu, u okviru 23. kola italijanske Serije A.

Lacio je bio bez pomoći Sergeja Milinković-Savića, koji je bio suspendovan za današnji susret, što je svakako bio hendikep za ekipu Simonea Inzagija.

Posle prvog poluvremena bez pogodaka, krenulo je drugo poluvreme puno ubuđenja. Đenova je stigla do prednosti posle lepe akcije koju je završio iskusni Makedonac, Goran Pandev, u 55. minutu igre. Posle samo četiri minuta od vodećeg gola Đenove, stiže odgovor domaćih. Oštar centaršut Martina Kaseresa, u gol, odličnom reakcijom, pretvara kapiten Marko Parolo, koji je samo postavio nogu i promenio pravac lopte koja je završila u mreži Matije Perana.

U 80. minutu, krilni igrač Đenove, Dijego Laksalt, postigao je pogodak za vođstvo Đenovljana, ali posle pregledanog snimka, sudija je poništio pogodak. Ispostavilo se da je Laksalt igrao rukom, iako namere nije postojalo, jer ga je Martin Kaseres iz neposredne blizine napucao u ruku, a Laksalt nije mogao da reaguje. U nastavku akcije usledio je pogodak.

Ipak, Laksalt je uspeo da postigne pogodak i to u 92. minutu posle centaršuta Hiljemarka, glavom je matirao Strahošu i doneo veliku radost ekipi Đenove.

Lacio ostaje na trećem mestu na tabeli, sa dva uzastopna poraza i 46 bodova posle 23 meča, dok je Đenova 13. sa 24 osvojena boda.