Hrabra Srbija nije uspela, Kazahstan u polufinalu

Detalj sa meča Srbija - Kazahstan

Srbija – Kazahstan 1:3 (0:1)
Rajčević 36’ – Žamanpulov 7’, Tajnan 23’, Daglas 40’

Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Izabranici Gorana Ivančića poraženi su od Kazahstana u dvorani Stožice u Ljubljani.

Od samog starta bilo je uzbudljivo na obe strane.

Već u drugom minutu Srbija je imala dobru priliku. Raičević je odlično šutirao sa 10-ak metara, ali je pogodio stativu. Golman Kazahstana Igita se istakao dva minuta kasnije, a ponovo je pokušao Rajčević.

Prštalo je na obe strane, i golman Srbije Aksentijević je u nekoliko navrata odlično intervenisao. Ipak, savladan je u sedmom minutu. Nakon greške Perića, lopta je stigla do Žamanpulova, koji je neometan sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Perić je imao nekoliko minuta kasnije priliku da se iskupi, ali je Igita panterskom intevencijom sprečio izjednačenje. Kazahstan umalo da povede sa 2:0 u poslednjem minutu prvog dela. Daglas je krenuo u kontru, obišao Aksentijevića, ali je srpski golman padom u noge spasao gol.

„Orlovi“ su žestoko započeli drugo poluvreme, ali je naturalizovani Brazilac Igita činio čuda na golu Kazahstana. Međutim, u jeku napada Srbije sevnula je kontra i Tajnan je udvostručio prednost Kazahstanaca.

Nacionalni tim Srbije nastavio je sa napadima, ali je Igita jednostavno bio nesavladiv. Kako je vreme odmicalo, fudbaleri Kazahstanu su spuštali tempo igre i privodili meč kraju.

Ipak, selektor Ivančić je odlučio da rizikuje pa je pet minuta pre kraja umesto gomana ubacio još jednog igrača u polju, a Rajčević je iskoristio brojčanu prednost i uneo neizvesnost u 36. minutu.

Do kraja susreta, „orlovi“ su napadali, ali nisu imali snage da izjednače rezultat, Igita je još dva puta sjajno reagovao, a iz jedne kontre je Daglas poslao loptu u praznu mrežu, pa je Kazahstan izborio plasman među četiri najbolje ekipe u Sloveniji.