FA Kup: Rapsodija „labudova“, san Ročdejla i muke Hadersfilda [VIDEO]

Tri utakmice engleskog FA Kupa odigrane su u utorak, a plasman u osminu finala izborili su Svonsi, Ročdejl i Hadersfild.

Svonsi od dolaska Karlosa Karvalhala na mesto menadžera igra kao preporođen, a posle pobeda nad Liverpulom i Arsenalom „labudovi“ su deklasirali Nots Kaunti čak sa 8:1. Već posle pola časa igre domaćin je vodio 3:0, dvostruki strelac bio je Dajer, a jedan gol postigao je Abraham koji je posle 835 minuta postigao prvi gol u dresu Svonsija.

Posle prvog usledio je i drugi u finišu prvog poluvremena, a nekadašnji fudbaler Bristol Sitija zabeležio je i dve asistencije i prvi put u karijeri bio je direktno umešan u postizanju četiri gola svog tima. Mada, to i nije iznenađenje s obzirom da momak ima tek 20 godina. Golove su još postizali Noton, Rutlidž, Kerol i Džejms za Svonsi, dok je počasni gol za najstariji klub na svetu postigao Hjusin.

Ročdejl je nastavio da živi svoj ovosezonski FA Kup san i golom Hendersona u 53. minutu iz daljeg takmičenja izbacio je ekipu Milvola koja nastupa u jednom rangu takmičenja više, a dosta muke imao je Hadersfild koji je tek nakon produžetaka izbacio Birmingem.

Svonsi – Nots Kaunti 8:1 (4:1)
Abraham 18′, 45′, Dajer 20′, 30′, Noton 53′, Rutlidž 57′, Kerol 65′, Džejms 82′ – Hjusin 35′

Ročdejl – Milvol 1:0 (0:0)