Kecmanović u četvrtfinalu čelendžera u San Fransisku

Srpski teniser, Miomir Kecmanović, plasirao se u četvrtfinale čelendžera u San Fransisku.

Kecmanović je u osmini finala bio bolji od Džej-Sija Aragona rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6(6) nakon jednog časa i 36 minuta igre.

Svi brejkovi, a bilo ih je ukupno tri, viđeni su u prvom setu. Kecmanović je u trećem gemu oduzeo servis Amerikancu i poveo sa 2:1, ali mu se Aragon revanširao u šestom za izjednačenje na 3:3. Već u narednom gemu Kecmanović je ponovo došao do brejka i tu prednost sačuvao je do kraja seta.

U drugom setu igrači su bili daleko sigurniji u svojim servis gemovima, viđene su samo tri brejk lopte, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. Aragon je poveo sa 4:1, potom i 6:4, ali je Kecmanović sa četiri vezana poena spasao dve set lopte i došao do konačnog trijumfa.

Njegov naredni protivnik je takođe Amerikanac, Majkl Mo, koji je trenutno 163. igrač sveta i na ATP listi je 31 mesto bolje plasiran od srpskog tenisera.