Kutinjo počeo da se isplaćuje, Barsa u finalu [VIDEO]

Leo Mesi i Filipe Kutinjo

Valensija – Barselona 0:2 (0:0)
Kutinjo 49’, Rakitić 82’

Barselona je drugi finalista Kupa kralja pošto je i u revanš utakmici polufinala bila bolja od Valensije.

Katalonci su na revanš doneli minimalnu prednost iz prve utakmice (1:0), a “slepi miševi” su se nadali da mogu do iznenađenja sve do uvodnih minuta drugog poluvremena.

Kutinjo je u igru ušao na početku drugog dela utakmice, a samo tri minuta kasnije sjajno je ispratio prodor i centaršut Luisa Suareza i svojim prvim golom u novom klubu doveo Barsu u vođstvo. Suarez je bio asistent i kod drugog gola, pošto je prethodno oduzeo loptu Gabrijelu, pronašao Rakitića, a ovaj sa ivice kaznenog prostora precizno šutirao.

Barselona će u finalu Kupa kralja igrati protiv Sevilje, koja je u sredu eliminisala Leganes.