Milosavljević zapažen u pobedi Unikahe, CSKA pao u Valensiji

Detalj sa utakmice Unikaha - Efes

Unikaha je rutinski savladala Efes u 22. kolu Evrolige i sačuvala nadu da može da se domogne plej-ofa.

U devetom trijumfu ekipe iz Malage u elitnom takmičenju najefikasniji je bio Adam Vačinski sa 20 poena, a zapaženu ulogu imao je i srpski reprezentativac Dragan Milosavljević. Bivši kapiten Partizana je sa 12 poena bio drugi strelac tima, a za 27 minuta koliko je proveo u igri, imao je i po pet skokova i asistencija.

Erik Mekolum je sa 16 poena bio najefikasniji u Efesu, a Vladimir Štimac je na parketu proveo samo 11 minuta i postigao dva poena, uz dva skoka.

Mnogo neizvesnije je bilo u Valensiji, gde je domaći tim napravio iznenađenje i pobedio CSKA. Valensija je početkom poslednje četvrtine imala 14 poena prednosti, ali joj to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu. Nando de Kolo je 45 sekundi pre kraja izjednačio na 95:95, ali je u finišu sledećeg napada Abalde pogodio trojku za Valensiju.

Posle neiskorišćenog napada “armejaca” Tomas je sa linije slobodnih bacanja doneo domaćem timu pet poena prednosti, 16 sekundi pre kraja, ali ni tada se drama nije završila. Voroncević je pogodio brzu trojku, Dubljević iskoristio samo jedno slobodno bacanje, kao i De Kolo na drugoj strani, ali su košarkaši Valensije bili oprezni u skoku, pa je Erik Grin sa penala potvrdio pobedu Valensije.

Grin sa 19 i Dubljević sa 18 poena bili su najbolji kod pobednika. Abalde je dodao 17, Tomas 14, a Martinez 13 poena, dok je CSKA imao samo tri raspoložena igrača. De Kolo je postigao 30, Klajburn 27, a Higins 16 poena.

CSKA i posle poraza ostaje na prvom mestu Evrolige sa 17 pobeda i pet poraza, dok je Valensija na 13. poziciji sa osam pobeda i 14 poraza.

Unikaha – Efes 81:68
Valensija – CSKA 103:99

Makabi – Barselona 94:82
Panatinaikos – Baskonija 80:76