Buran derbi u Firenci: VAR oštetio „Violu“, Bernardeski zabio nož u leđa „svojima“ [VIDEO]

Fiorentina – Juventus 0:2 (0:0)
Bernardeski 56′, Iguain 86′

Kao i uvek kada igraju Fiorentina i Juventus i večeras je bilo burno. “Stara dama“ je nastavila trku sa Napolijem i upisala je 11. pobedu u svim takmičenjima u nizu, a zastrašujuć je podatak da Torinezi još nisu primili gol u 2018. godini.

Sporni detalj, ukoliko je uopšte nešto bilo sporno, dogodio se sredinom prvog poluvremena kada je sudija Marko Gvida dosudio penal za domaćina zbog igranja rukom Đorđa Kjelinija u svom kaznenom prostoru. Posle gledanja snimka, Gvida je promenio svoju odluku i to nakon punih pet minuta, kada se Vertu već spremao da izvede jedanaesterac. Navodno se radilo o ofsajdu, mada je loptom, pre centaršuta, poslednji igrao fudbaler Juventusa Aleks Sandro, tako da o nedozvoljenoj poziciji nije bilo ni govora. Sve to izazvalo je veliki bes na tribinama gde su se nalazili domaći navijači. Do poluvremena je Fiorentina ipka mogla da povede, ali je dobar udarac Žila Dijaza zaustavila stativa.

Novi udarac za tifoze Viole usledio je u 56. minutu kada je slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, posle prekršaja Badelja, izveo Federiko Bernardeski, do skora ljubimac navijača Fiorentie i poslao loptu u mrežu Sportijela. Tačku na pobedu šampiona stavio je Argentinac Gonzalo Iguain u 86. minutu posle kontra napada. Za domaću ekipu igrao je mladi reprezentativac Srbije Nikola Milenković, koji je vodio veliku borbu sa Mandžukićem i Iguainom, sa kojim je imao i jedan konflikt u prvom poluvremenu.