Tejlor Ročesti

Crvena zvezda – Armani 100:89
(23:20, 27:25, 21:21, 29:24)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Armani iz Milana u dvorani “Aleksandar Nikolić” u okviru 22. kola Evrolige.

Izabranici Dušana Alimpijevića su nadvisili italijanskog giganta, upisali devetu pobedu u eminentnom takmičenju i koliko toliko zadržali šense za prolaz među osam najbolji ekipa na Starom kontinentu.

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja za preminulog velikog srpskog glumca Nebojšu Glogovca, koji je bio veliki navijač crveno-belih.

Armani je bolje započeo susret. Gosti iz Milana su ubacili tri trojke i poveli sa 9:4. Vrlo brzo je usledio odgovor domaćih, koji su serijom 11:2 preuzeli vođstvo. Do kraja prve deonice italijanski predstavnik se stabilizovao, ali je ipak Zvezda zahvaljujući Feldinu i Bjelici imala prednost od tri poena nakon prvih deset minuta.

Džerels je sa četiri uzastopna poena vratio Armani u igru, a Zvezda nije imala rešenja u odbrani na prodore gostujućih igrača. Nakon akcije Bertansa, gosti su ponovo poveli u 13. minutu (27:28). Alimpijević je podviknuo, pa su igrači Zvezde konačno stegli odbranu, u kojoj je prednjačio Enis, što je bio signal za seriju od 12:0 i prednost od 11 poena u 16. minutu. U ovom periodu igre prednjačili su Dangubić i Lesor atraktivnim potezima. Zvezda je u tim trenucima dominirala u ofanzivnom skoku, ali je proradio šut za tri poena gostiju, raspucali su se Gaudlok i Micov i do odlaska na odmor razlika je spuštena na -5.

Davidovac je sa pet poena otvorio drugo poluvreme. Na drugoj strani razigran je bio srpski internacionalac Micov, kao i Litvanac Kuzminskas. Zvezda je održavala prednost od 6 do 10 poena tokom većeg dela prvog kvartala. Bjelica i Dangubić čuvali su sigurno vođstvo domaćih, dok se Micovu pridružio i Gaudlok u košgeterskom učinku. Kuzminskas je u samom finišu trojkom uspeo da smanji na -4, ali je odgovorio Lesor i Zvezda je u poslednjih 10 minuta ušla sa solidnih plus 6.

Janković je sa četiri uzastopna poena na startu četvrte deonice vratio dvocifrenu prednost na stranu crveno-belih. Odbrana je ponovo bila na zavidnom nivou, proradio je i Feldin, a dodavali su se Lesor i Janković. Bertans je u nekoliko navrata odlagao neminovno, a to je bila pobeda Crvene zvezde na ovom meču. Do kraja susreta crveno-beli su preko Feldina postigli i 100. poen.

Stefan Janković i Matijas Lesor ubacili su po 15 poena za Crvenu zvezdu. Centar iz Francuske je dodao i 10 skokova. Tejlr Ročesti je zabeležio 14 koševa i devet asistenija. Alen Omić je postigao 11 poena. Nemanja Dangubić je upisao 10, koliko i Džejms Feldin.

U Armaniju, koji sada ima skor 7:15, najefikasniji je bio Mindaugas Kuzminskas sa 17 poena, Endru Gaudlok je ubacio 15, a Vladimir Micov 11 poena.