Čeh spasao Arsenal od debakla [VIDEO]

Kejn

Totenhem – Arsenal 1:0 (0:0)
49’ Kejn

Fudbaleri Totenhema savladali su danas ekipu Arsenala na ,,Vembliju” sa 1:0 u okviru 27. kola engleske Premijer lige.

Nakon što su u prošlom kolu ubedljivo savladali Everton, fudbaleri Arsenala puni entuzijazma i uz nova pojačanja, Pjer-Emerika Obamejanga i Henrika Mhitarjana, stigli na ,,Vembli”. Ipak, ,,tobdžije” nisu pokazale mnogo toga na današnjem susretu, što je Totenhem iskoristio.

Posle prvog poluvremena gde je viđena prava ,,uspavanka”, u drugom delu igre stiglo je buđenje. Totenhem je napadao od samog početka drugog poluvremena i u 49. minutu, Ben Dejvis šalje centaršut sa desne strane, a neumoljiv u ovakvim situacijama je Hari Kejn, koji glavom uspeva da savlada Petra Čeha. Nastavili su domaći da pritiskaju, ređale su se prilike preko Eriksena, Kejna, Lamele i Tripijea, ali sve te pokušaje maestralno je zaustavio iskusni Čeh. Priliku da se Totenhemu silni promašaji obiju o glavu, propustio je Aleksandar Lakazet u 93. minutu, kada je poslao loptu tik pored desne stative Uga Lorisa.

Danas je na ,,Vembliju” viđena najveća poseta u istoriji Premijer lige. Pristustvovalo je 83.222 osobe.

Totenhem na kratko preskače Liverpul na trećem mestu sa 52 osvojena boda, dok je Arsenal šestoplasirani sa 45 poena.

16:00 Everton – Kristal palas
16:00 Stouk – Brajton
16:00 Svonsi – Barnli
16:00 Vest hem – Votford
18:30 Mančester siti – Lester