Napoli razbio Lacio [VIDEO]

Fudbaleri Napolija

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa 24. Kola Serije A, Napoli je na stadionu San Paolo deklasirao rimski Lacio vratio se na čelo tabele.

Ipak, tako nije izgledalo na početku susreta. Nebesko-plavi su poveli u trećem minutu pogotkom Stefana De Vraja. Napoli je uspeo da dođe do izjednačenja preko Hoze Marije Kaljehona dva minuta pre kraja prvog dela. U nastavku je usledila rapsodija domaćih, koji su prvo poveli autogolom Valasa u 54. minutu. Dva minuta kasnije Mario Rui je povisio na 3:1, da bi konačan rezultat postavio Dris Mertens u 73. Minutu.

Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za goste i zaradio žuti karton, dok Dušan Basta nije ulazio u igru.
Napoli vodi na tabeli sa 63 boda, jednim više od Juventusa. Lacio je treći sa 46 bodova.

SPAL – Milan 0:4 (0:1)
Krotone – Atalanta 1:1 (0:0)
Napoli – Lacio 4:1 (1:1)