Minimalac Sevilje, Valensija prekinula crnu seriju, senzacija u Barseloni [VIDEO]

primera logo

U prvoj utakmici nedeljnog programa 23. kola španske Primere, Sevilja je u Andaluziji minimalno porazila Đironu.

Trenutak odluke dogodio se u 46. minutu, kada je Pablo Sorabia savladao golmana katalonske ekipe Jasina Bonua, nakon obitka posle pokušaja Hoakina Koree. Đirona je propustila veliku priliku u finišu prvog dela, kada Adai nije iskoristio jedanaesterac. Sjajno je intervenisao Serhio Riko.

Sevilja se ovom pobedom vratila na šesto mesto na tabeli sa 36 bodova. Đirona je deveta sa pet bodova manje.

Barselona prvi put ove sezone nije pobedila na dve vezane utakmice u Primeri. Posle remija sa Espanjolom Barsa nije uspela da savlada ni Hetafe i prvi put ove sezone u Primeri na jednoj utakmici nije uspela da postigne gol.

Uzbudljiv remi viđen je u Vigu gde su Selta i Espanjol igrali 2:2. Espanjol je poveo golom Baptistaoa, Gomez je sa dva gola preokrenuo, ali su goti stigli do boda preko Morena tri minuta pre kraja utakmice.

Valensija je prekinula niz od šest poraza u svim takmičenjima, a Levante nastavio seriju od šest mečeva bez trijumfa. Santi Mina je doveo “slepe miševe” u vođstvo u 17. minutu, ali samo minut kasnije izjednačio je Postigo. U nastavku Vieto i Pareho iz penala pobrinuli su se da bodovi ostanu u Valensiji. Kod Valensije Maksimović je ušao u nadoknadi vremena umesto Solera, dok je u redovima gostiju Lukić zamenjen u 73. minutu.

Sevilja – Đirona 1:0 (0:0)
Barselona – Hetafe 0:0
Selta – Espanjol 2:2 (1:1)
Valensija – Levante 3:1 (1:1)