”Bikovi” utišali Vezuv, Atletiko prebrinuo sve brige, Lacio pao u Bukureštu [VIDEO]

Steaua - Lacio 1:0

Odigrano je preostalih sedam utakmica šesnaestine finala Lige Evrope. Partizan je remizirao protiv Plzenja, a ubedljive pobede u gostima ostvarili su madridski Atletiko i nemački Lajpcig.

Danski šampion Kopenhagen poveo je rano protiv “jorgandžija i izgleda samo naljutio četu Dijega Simeonea. Do poluvremena su Saul Nigez i Gameiro preokrenuli rezultat, da bi u nastavku Grizman i Vitolo postigli golove za ubedljiv trijumf i osiguran plasman u osminu finala. Pavlović je ušao u igru u 72. minutu, a Uroš matić je sve vreme proveo na klupi.

Na Žerlanu su se gledaoci dosađivali u prvom poluvremenu, ali je to bio samo uvod u vatreni nastavak. Već na startu drugog dela Lion je postigao dva gola preko Ndombelea i Fekira, ali je Fornals vratio nadu “žutoj podmornici”. Ipak, povoljan rezultat za “lavove” obezbedio je Depaj golom u 82. minutu. Naš Antonio Rukavina nije ulazio u igru. U Atini je završeno bez pobednika.

Dinamo iz Kijeva je poveo u prvom poluvremenu golom Cigankova, a izjednačio je u finišu susreta fudbaler sa albanskim pasošem Ajdarević.

Lacio je doživeo minimalan poraz na gostovanju u Bukureštu kod bivše Steaue, a sada ekipe FCSB. Jedini strelac bio je Gnoer na dodavanje Budeskua u 29. minutu. Basta je nosio kapitensku traku u rimskom timu, a igrao je i Sergej Milinković-Savić. Jedan gol bio je dovoljan Seltiku da baci na pleća snažni Zenit. Postigao ga je Kalum MekGregor u 78. minutu. Branislav Ivanović je po odluci trenera ruskog tima Roberta Manćinija, meč gledao sa klupe za rezervne igrače.

Iznenađenje se dogodilo u Napulju, vodeća ekipa Serije A Napoli, doživela je poraz od Lajpciga i imaće male šanse da u revanšu dostigne 1:3. Golova u prvom poluvremenu nije bilo, a onda je Adam Ounas doveo Napolitance u vođstvo u 52. minutu. Tada su se razigrali “bikovi” iz Lajpciga i, prvo preko Tima Vernera poravnali, a onda je Bruma doveo goste u vođstvo. Konačan rezultat postavio je ponovo Verner u trećem minutu sudijske nadoknade, na dodavanje Forsberga.

Kopenhagen – Atletiko (M) 1:4 (1:2)