Ludnica na sve strane, Marsej, Milan i Arsenal sigurni, Lokomotiva se ,,digla iz mrtvih” [VIDEO]

Dortmund

Večeras se u terminu od 19 sati igralo sedam mečeva u okviru šesnaestine finala Lige Evrope, gde je viđeno čak 27 golova! Ukoliko pridodamo golove sa utakmice od 17 sati između Astane i Sportinga, cifra dostiže 31 pogodak na osam mečeva.

Ekipa Milana uspela je da savlada Ludogorec na teškom gostovanju u Razgradu sa 3:0 i tako stigne do bitne pobede pred revanš na ,,San Siru”. Domaći su bili konkretniji na početku susreta, imali nekoliko solidnih napada. Istakao se slobodan udarac Lukokija, ali lopta je završila malo pored gola Đanluiđija Donarume. Pošto svoje šanse nije uspeo da iskoristi domaćin, jeste gost. Centaršut Hakana Čalhanoglua u gol pretvara sjajni Patrik Kutrone. Napadač Milana je vešto izbegao ofsajd zamku i loptu samo malo uspeva da zakači glavom što je bilo dovoljno da savlada golmana Renana. U drugom delu nije viđeno mnogo prilika, a prednost Milana povećava Rikardo Rodrigez u 68. minutu iz penala. Najstrožu kaznu izdejstvovao je Kutrone kada ga je nepromišljeno, obema rukama, gurnuo iskusni štoper,  Kozmin Moci. U nadoknadi vremena, centaršut Franka Kesija sa desne strane dočekuje Fabio Borini i iz prve šalje loptu u gol. Treba dodati da je meč sudio srpski sudija, Milorad Mažić.

Olimpik Marsej je i protiv Brage pokazao da se nalazi u sjajnoj formi. Već u 4. minutu nakon odlične asistencije Dimitri Pajea, Valere Žermen najavljuje pobedu Olimpika na svom ,,Velodromu”. Tek u drugom delu ona je i potvrđena. Žermen je drugim golom u 69. minutu posle asistencije Hirokija Sakaija sa levog boka, osigurao trijumf svoje ekipe, a konačan trijumf postavlja fenomenalni Florijan Tovan u 74. minutu. Najbolji igrač meseca januara u Ligi 1 postigao je gol samo četiri minuta pošto je ušao sa klupe. Sjajna forma.

Nica je imala prednost od 2:0 u 28. minutu protiv Lokomotive iz Moskve, golovima Marija Balotelija, a onda je usledio šok za sve prisutne na stadionu ,,Alijanc Rivijera”. Prvo je smanjio Manuel Fernandeš u 45. minutu sa bele tačke, a isti igrač postigao je i naredna dva gola koja su donela ogromni preokret Moskovljanima.

Lud meč na ,,Signal Iduna parku” gde je Borusija dočekala Atalantu ispunio je očekivanja. Dortmund je poveo golom Širlea u prvom poluvremenu, a onda je usledio preokret tima iz Bergama golovima Josipa Iličića u drugom delu u razmaku od samo pet minuta. Međutim, Miši Batšuaji nije mislio da će se Atalanta radovati na kraju meča, pošto je prvo izjednačio, a potom u nadoknadi vremena doneo veliku pobedu Dortmundu.

17:00 Astana – Sporting 1:3