Dmitrović ,,skidao” zicere, Oreljana potpisao poraz Eibara protiv Barselone [VIDEO]

Dmitrovic

Eibar – Barselona 0:2 (0:1)
16’ Suarez, 89’ Alba

Fudbaleri Barselone savladali su danas ekipu Eibara na gostovanju u okviru 24. kola španske La lige, rezultatom 2:0.

Na prepunom stadionu ,,Ipurua”, domaćin je pokazao dobar fudbal, ali nisu mogli da pariraju odličnoj Barseloni. U 16. minutu, sjajan pas u prostor šalje Leo Mesi za Luisa Suareza, Urugvajac je obišao Dmitrovića i postigao vodeći pogodak za Katalonce.

Barselona je stvarala prilike, ali sjajan na golu Eibara bio je srpski internacionalac, Marko Dmitrović, koji je odbranio sve što je mogao na današnjem susretu. Upravo je on direktan krivac što se Mesi bar dva puta nije upisao u strelce na ovom meču. Nakon što je odličnom intervencijom sprečio Lea Mesija da postigne gol, lopta se odbila do Đordija Albe koji je šalje u nebranjenu mrežu i tako potvrđuje pobedu svoje ekipe u 89. minutu.

Posao fudbalerima Barselone olakšao je napadač Eibara, Fabijan Oreljana, koji je zaradio dva žuta kartona u roku od osam minuta, a posebno se ističe ovaj drugi karton zbog kojeg je i isključen.

Ovo je bila 31. uzastopna utakmica u kojoj Barselona nije doživela poraz. Suvereno se nalaze na liderskoj poziciji španskog prvenstva, dok je Eibar sedmoplasirani sa 35 bodova. Dva više ima Viljareal na šestom mestu koje vodi u Evropu.