Večiti derbi u finalu Kupa Radivoja Koraća

Novica Veličković protiv Mege

Partizan – Mega Bemax 89:79 (20:16, 22:25, 26:19, 21:19)

Košarkaši Partizana drugi su finalisti Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Crno-beli su zahvaljujući odličnom šutu za tri poena i ofanzivnom skoku savladali Megu Bemax i u borbi za prvi trofej u sezoni odmeriće snage sa Crvenom zvezdom.

Partizan je poentirao u prvom napadu na utakmici pa narednih pet minuta nije postigao ni koš, ali ni Mega nije briljirala u napadu pa je na polovini prve četvrtine vodila 4:2. Crno-beli su konsolidovali redove i u nekoliko navrata do kraja prve deonice imali četiri poena prednosti, polednji put na kraju prve četvrtine (20:16).

Đorđe Gagić

Partizan je u drugoj četvrtini kontrolisao rezultat i stekao dvocifrenu prednost, a na semaforu je u 18. minutu stajalo 42:30 za crno-bele. Do kraja prvog poluvremena klub iz Humske nije postigao nijedan koš, a Mega je serijom 11:0 uhvatila priključak i vratila neizvesnost u meč.

U trećoj četvrtini uglavnom se vodila izjednačena borba, sve do minut i po pre kraja kada je Veličković sa pet vezanih poena doneo svom timu osam poena prednosti (68:60). Sedam minuta pre kraja utakmice najbolji igrač Partizana, Novica Veličković isključen je nakon tehničke greške pri rezultatu 74:63 za crno-bele, ali igrači Dejana Milojevića nisu uspeli da iskoriste tu prednost i do kraja utakmice nisu prišli rivalu na menje od 9 poena minusa.

Košarkaši Partizana

Crno-beli su imali odlično šutersko veče, pogodili su 13 trojki iz 21 pokušaja, dok je Mega ubacila samo 9 od 28 šuteva za tri poena. Osim toga, Partizan je imao 11 skokova više (40:31) i čak 18 uhvaćenih lopti u napadu. Prednjačio je Đorđe Gagić sa 13 skokova, od čega 8 ofanzivnih, a ubacio je i 14 poena. Najefikasniji kod Partizana bio je Marinković sa 18 poena i 5 trojki iz 7 pokušaja, Si je ubacio 13, a Veličković 12 poena uz 5 skokova i 8 asistencija.

U ekipi Mege Vlatko Čančar je bio najefikasniji sa 20 poena, dok je Rebić dodao 17.
Finale Kupa Radivoja Koraća na programu je u nedelju od 21 sat.