Zvezda brani trofej u nedelju, “panteri” parirali jednu četvrtinu

Košarkaši Crvene zvezde savladali FMP 98:82 i plasirali se u finale Kupa Radivoja Koraća

Crvena zvezda – FMP 98:82 (27:28, 24:16, 22:17, 25:21)

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća.

Crveno-beli nisu dozvolili dramu kao u četvrtfinalu protiv Borca, pa su “panteri” bili u zaostatku od početka druge četvrtine do kraja utakmice.

Početak meča protekao je u znaku Filipa Čovića koji je postigao prvih 8 poena za svoj tim i vođstvo od 8:3. Uspel je Crvena zvezda da preokrene na 18:13, nešto kasnije bilo je i 23:18, ali se FMP serijom od devet uzastopnih poena vratio u meč. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 28:27 za klub iz predgrađa, a polovinu poena postigao je Čović.

Druga četvrtina je počela serijom 11:2 u korist Crvene zvezde, koja je u 17. minutu prvi put stekla dvocifrenu prednost, a na poluvreme otišla sa vođstvom 51:44. Briljantnu drugu četvrtinu odigrao je Dilan Enis, koji je u tom periodu igre pogodio 5 trojki i postigao 17 poena, jedan više od kompletne ekipe FMP-a.

U drugom poluvremenu neizvesnosti gotovo da uopšte nije bilo, a najveći deo nastavka protekao je u dvocifrenom vođstvu branioca trofeja od prošle godine.

Enis je bio najefikasniji u Crvenoj zvezdi sa 20 poena, Bjelica je postigao 16 (4/4 za dva, 2/2 za tri poena), Ročesti je ubacio 14, a Branko Lazić 13 poena. Kod FMP-a Apić je postigao 21 poen, Filip Čović je dodao 19, a Simanić 14 poena.

Crvena zvezda će u nedeljnom finalu od 21 čas igrati protiv pobednika meča Partizan – Mega Bemax.