Hiršeru zlato u veleslalomu, nastupili i srpski skijaši

Marko Stevović

Austrijanac Marsel Hiršer pobednik je trke veleslaloma na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, u kojoj su učestvovala i dvojica srpskih skijaša.

Marko Vukićević je zauzeo 41. mesto, a Marko Stevović je trku završio na 45. mestu. Vukićević je trku završio za 2:31,35 minuta i kroz cilj je prošao 13,31 sekundi zaostatka za pobednikom. Stevović je na cilju za Hiršerom zaostao 15,17 sekundi.

Hiršer je stazu prešao za 2:18,04 minuta i osvojio drugu medalju u Pjongčangu, nakon što je u utorak bio najbolji u alpskoj kombinaciji.

Srebrnu medalju je osvojio Norvežanin Henrik Kristofersen sa 1,27 sekund zaostatka, dok je Francuz Aleksi Pantiro osvojio bronzu sa zaostatkom od 1,31 sekund. To je druga medalja za Francuza u Pjongčangu, pošto je osvojio srebro u alpskoj kombinaciji.

Sledeći nastup naših sportista je 21. februara kada Nevena Ignjatović vozi spust.