Torino – Juventus 0:1 (0:1)
Aleks Sandro 33′

Fudbaleri Juventusa su u derbiju 25. kola Serije A pobedili Torino i tako bar privremeno pretekli Napoli na čelu tabele.

„Ranjena stara dama“ je uprkos brojnim problemima sa povredama, koji se nisu okončali ni na gradskom derbiju, bila bolji rival.

Već u trećem minutu Iguain se posle duela sa Siriguom povredio i Alegri je morao da ga menja. Statirao je Argentinac do 15. minuta, kada ga je zamenio Bernardeski i ispostivilo se da je to bio dobitni potez stratega Juventusa.

U 33. minutu Bernardeski je sjajno prošao po desnoj strani, poslao loptu pred gol, a Aleksu Sandru je ostao lakši deo posla, da pogodi mrežu.

U drugom poluvremenu Juventus je rutinski kontrolisao zbivanja na terenu, a dve dobre prilike imao je Dibala, koji je u igru ušao u 66. minutu, ali se rezultat nije menjao.

Valter Macari, koji je doživeo prvi poraz od kada je na klupi Torina zamenio Sinišu Mihajlovića, ni na ovoj utakmici nije računao na Adema Ljajića.