Imobile slomio Veronu [VIDEO]

Ćiro Imobile

Lacio – Verona 2:0 (0:0)
Imobile 56’, 60’

Lacio je prekinuo niz od tri prvenstvena poraza, pobedivši u poslednjoj utakmici 25. kola Serije A Veronu sa 2:0.

Dugo su gosti odolevali napadima Sergeja Milinković-Savića i drugova, da bi Ćiro Imobile sa dva brza gola prekinuo mučenje Rimljana. U 56. minutu Imobile je dobio loptu u srcu šesnaesterca, namestio se i šutirao kroz noge čuvaru u donji desni ugao. Četiri minuta kasnije Imobile je imao još lakši zadatak. Ispratio je akciju Lulića, koji je šutirao, ali je golman Verone odbio loptu, a Imobile je glavom sproveo u mrežu.

Lacio se posle ove pobede vratio u trku za plasman u Ligu šampiona. Nalazi se na četvrtom mestu sa 49 bodova, jednim manje od trećeplasirane Rome, a prestigao je Inter koji na petom mestu ima 48 bodova.