Bajern ne prašta, “petarda” na Alijanc areni [VIDEO]

Tomas Miler

Bajern Minhen – Bešiktaš 5:0 (1:0)
Miler 43’, 66’ Koman 53’, Levandovski 79’, 88’

Fudbalerima Bajerna bila je dovoljna prva utakmica osmine finala Lige šampiona da obezbedi plasman među osam najboljih timova u elitnom takmičenju.

Bavarci su na Alijanc areni napunili mrežu Bešiktaša, pa će revanš meč, 14. marta u Istanbulu, biti samo formalnost.

Verovatno i ključni detalj koji je turskog šampiona gurnuo u ubedljiv poraz, dogodio se u 16. minutu. Hačinson je nonšalantno pokušao da kombinuje sa Vidom na dvadesetak metara od svog gola. Hrvatu je lopta pobegla, pravo u noge Levandoskog, koga je Vida potom morao da ruši, a pošto je bio poslednji igrač u odbrani dobio je direktan crveni karton.

Domagoj Vida dobija crveni karton

Bešiktaš je sa igračem manje dugo odolevao, čak je i imao dve prilike preko Vagner Lava i Kvarezme, ali je u 43. minutu Miler pokrenuo bavarsku lavinu. Koman je prošao po levoj strani, lopta se od Alabe odbila do Tomasa Milera, koji jedva da je zakačio vrhom kopačke, ali dovoljno jako da pređe gol liniju.

Od početka drugog poluvremena Bajern je pojačao napade i praktično se igralo pred golom gostiju. Nije dugo trebalo domaćem timu da poveća prednost. U 53. minutu Levandovski je posle duplog pasa sa Milerom, uputio povratnu loptu do Komana, koji sa desetak metara, neomatan, pogađa mrežu Bešiktaša.

U 57. minutu Guneš je konačno odlučio da pojača odbranu i umesto Vagner Lava u igru je ušao Duško Tošić, ali to nije pomoglo turskom timu. Devet minuta kasnije Himik je centrirao sa desne strane, Miler se odlično snašao ispred Tošića i postigao svoj drugi gol na utakmici.

U poslednjih desetak minuta Robert Levandovski je servirao “petardu” gostima. Prvo je u 79. minutu, posle šuta Humelsa, golman Fabrisio kratko odbio loptu, a Levandovski pokazao da ga ne napušta njuh za gol. Bio je brži od odbrane Bešiktaša i ćušnuo loptu u mrežu za 4:0. U 88. minutu Miler je bio asistent, a Levandovski je svojim drugim golom postavio konačan rezultat.