Mesi sprečio Vilijana da bude junak utakmice, bez pobednika na Stamford Bridžu [VIDEO]

Detalj sa utakmice Čelsi - Barselona

Čelsi – Barselona 1:1 (0:0)
Vilijan 62’ – Mesi 76’

U prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona Ćelsi i Barselona igrali su 1:1 na Stamford Bridžu.

Rezultatom mogu mnogo više da budu zadovoljniji gosti, koji su postigli jedan gol iz dva udarca u okvir gola engleskog tima. Domaćin je bio nadmoćan tokom svih 90 minuta, Vilijan je, pored postignutog pogotka, dva puta uzdrmao stativu ter Štegenovog gola, međutim, to nije bilo dovoljno makar za minimalan trijumf, jer je Mesi kaznio veliku grešku Danca Kristensena u 76. minutu.

Čelsi je odigrao odlično u prvih 45 minuta. Bilo je to mžda najbolje izdanje Konteovog tima od početka sezone. Prvi je Kataloncima zapretio Azar u petom minutu, ali je njegov snažan udarac prohujao pored stative. Barselona je u 11. minutu pokušala preko Paulinja, koji je loptu glavom poslao pored gola. Posle perioda nešto mirnije igre, domaćin je imao slobodan udarac sa 25 metara, posle prekršaja nad Vilijanom, kada je Rakitić dobio žuti karton, a šut Marka Alonsa ter Štegen lako zaustavio.

Katalonci su bili miljenici sreće u 33. minutu. Vilijan je povukao loptu par koraka i opalio sa 25 metara, nemački golman se nije ni pomerio, a vođstvo Čelsija sprečila je njegova leva stativa. U 38. minutu, izveden je korner za Barsu, Pike je visoko skočio, ali opasnosti po gol domaćina nije bilo. Epitet malera poluvremena pripao je Brazilcu Vilijanu. On je u 41. minutu još jednom okušao udarac sa distance, a ter Štegena je ovog puta spasila desna stativa. Još jedan dobar pokušaj imali su ”plavci”, tačnije Eden Azar, koji je dobro šutirao nakon prekida domaćih i odbijene lopte, a njegov projektil je prebacio prečku.

Prvi udarac u okvir gola gosti su uputili u 52. minutu, tada je Luis Suarez iskosa pokušao da iznenadi Kurtou, ali je Belgijanac preozbiljan golman da bi dopustio da bude savladan iz te pozicije.

Ne kaže se džabe ”treća-sreća”, može to da potvrdi i Viljan Da Silva, čiji je treći udarac ka golu Barse ”promašio” stativu i zatresao mrežu. Igrao se 62. minutu, Brazilac je prihvatio loptu posle kornera, izbegao čuvare i fantastično plasirao udarac u levi donji ugao, Mark Andre ter Štegen još jednom je samo pogledom ispratio put lopte, 1:0.

Mesi i Inijesta

U 75. minutu duga lopta upućena je ka Suarezu, ovaj je pao u šesnaestercu, tražio je penal, nije ga bilo, ali je to ispalo dobro po Barselonu. Kristensen je katastrofalno pogrešio u dodavanju, Iniesta moga da šutira, ali je pametno odlučio da loptu prosledi Mesiju, a Argentinac takve šanse ne propušta, lopta u jednu, Kurtoa u drugu stranu, 1:1.

Zadovoljni rezultatom, gosti su se opredelili za nešto oprezniju igru, a osim nekoliko pokušaja iz daljine, koji nisu zabrinuli Valverdeovu ekipu, Čelsi ništa konkretno nije uradio više.