Alison sprečio Šahtjor da obezbedi prolaz već posle prvog meča [VIDEO]

Fudbaleri Šahtjora

Šahtjor – Roma 2:1 (0:1)
Fereira 52’, Fred 71’ – Under 41’

Odličnu utakmicu odigrali su Šahtjor i Roma, a domaći su stekli gol prednosti pred revanš u ”večnom gradu”.

Prvo poluvtreme pripalo je gostima, za koje je igrao i Aleksandar Kolarov, dok su domaći u nastavku preokrenuli rezultat i slavili 2:1, a mogli su i ubedljivije, da nisu propustili nekoliko odličnih prilika i da Roma nije imala sjajnog Alisona na golu.

Početak meča u Harkovu obećavao je goleadu. Otvorena igra na obe strane i dramatične situacije pred mrežama Alisona i Pjatova, ipak su prošle bez realizacije. Tako se dobar prodor Ismailija po levoj strani i ubacivanje lopte u peterac, završio samo uzdasima domaćih navijača, pošto su napadači Šahtjora kasnili sa ubacivanjem. Na drugoj strani Roma je imala veliku priliku. Aleksandar Kolarov je izveo korner, Džeko je zahvatio loptu, ili ga je ona pogodila, svejedno, ali se Pjatov istakao i zaustavio loptu na gol crti. Nastavljeno je sa obećavajućim napadima, opet je Kolarov izveo odlično korner, ali je ovog puta Manolas bio nedorečen.

U 21. minutu dobro su kombinovali Under i Peroti, Edin Džeko je šutirao sa ivice kaznenog prostora, pravo u dobro postavljenog Pjatova. Roma je preuzela kontrolu utakmice i bila, po svemu, opasniji takmac. Takav razvoj događaja doveo je do vođstva gostiju. Strelac je, još jednom, bio Džengiz Under, ali je za gol veoma zaslužan i Edin Džeko, koji je fantastičnim pasom sa golom spojio Undera. Ovo je četvrta utakmica u nizu u kojoj mladi Turčin postiže gol. Četiri gola je postigao na tri utakmice Serije A, ali je pogodak u Harkovu sigurno najznačajniji.

Šahtjor nije imao šta da čeka u nastavku, već je morao svim silama da napadne Rimljane. Takvo opredeljenje isplatilo se već u 52. minutu, kada je Argentinac Fakundo Fereira kao brzi voz pobegao Manolasu, ušao u kazneni prostor i, posle driblinga, poslao loptu u mrežu Alisona. Ni pet minuta nije prošlo od izjednačenja, a Ukrajinci su mogli do potpunog preokreta. Marlos je imao zicer, ali je brazilski golman na golu Rome odlično intervenisao. Roma je prvi pokušaj u drugom poluvremenu imala preko Najngolana tek u 62. minutu, ali je njegov poluvolej bio preslab za Pjatova. Odmah je uzvratio Šahtjor. Brazilac Tajson je oprobao udarac sa dvadeset metara, a njegov zemljak na golu ”vučice” napravio paradu za Tv špice.

U 70. minutu Ukrajici su imali slobodan udarac iz povoljne pozicije. Loptu je namestio Fred i poslao projektil ka golu Alisona, a lopta se od prečke odbila u mrežu, 2:1 za domaće i prvi pogodak Freda u Ligi šampiona ove sezone.

I do kraja utakmice se igralo otvoreno, Roma je pokušavala da dođe do poravnanja, imala je pokušaje preko Perotija i nešto ranije Žersona, ali su domaći bili bliži trećem golu. Alison je na fantastičan način zaustavljao udarce Tajsona i Stepanenka, dok je pokušaj Fereire neko od defanzivaca izblokirao.

U poslednjim sekundama utakmice Šahtjor je propustio priliku za kojom će dugo žaliti i koja može da ga košta eliminacije posle revanša na Olimpiku. Lopta se odbila Fereiri na nogu, on se nalazio na pet metara od gola, dok je Alison bio na travi, ali je Bruno Perez, koji je takođe bio na zemlji, uspeo nogom da spreči put lopte u praznu mrežu.

Шахтер Донецк – Рома. Обзор матча. Лига чемпионов. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.