Imobile se poigravao sa Steauom, Bane pogodio i asistirao, Napoli i Viljareal ispali [VIDEO]

Imobile

Danas je u terminu od 19 sati viđeno osam duela u okviru šesnaestine finala Lige Evrope, gde su Napoli i Viljareal završili svoje učešće u takmičenju, dok je Branislav Ivanović postigao pogodak i asistirao u pobedi svog Zenita.

Kapiten reprezentacije Srbije, Branislav Ivanović, u osmom minutu postigao je vodeći pogodak za Zenit nakon kornera Leandra Paredesa, glavom je smestio loptu u mrežu Škotlanđana i tako izjednačio rezultat u ukupnom skoru na 1:1. Dvadesetak minuta kasnije, Daler Kuzjaev duplira prednost Zenita. Zima u Sankt Peterzburgu nije mnogo delovala na domaći Zenit, pa su u drugom delu i rešili svako pitanje prolaznika protiv nemoćnog Seltika na ovom meču. Ivanović je centrirao sa desne strane, a na pravom mestu našao se Aleksandr Kokorin i doneo ubedljiv trijumf domaćinu.

Lacio je na svom ,,Olimpiku” jurio deficit od jednog gola, pošto su iz Bukurešta došli poraženi sa 1:0. Ćiro Imobile se pogiravao sa odbranom Steaue, zajedno sa Felipeom Andersonom. Imobile je postigao het-trik, dok je Felipe Anderson upisao tri asistencije i postigao jedan pogodak. Imobile je sa ova tri gola po prvi put u svojoj karijeri premašio 30 golova u sezoni! U dresu ,,nebeskoplavih” upisao se još i Bastos koji se najbolje snašao nakon kornera koji je izveo Luis Alberto. Poraz je ublažio Edi u 82. minutu.

Viljareal je i po drugi put poražen od Liona. Ovog puta na svom stadionu ,,De la Keramika”, a gol odluke postigao je Bertran Traore u 86. minutu. Tako se tim iz Francuske ukupnim skorom 4:1 plasirao u osminu finala.

Žreb za narednu fazu takmičenja održaće se sutra od 13 sati.