Argentinac pokorio Rio

Dijego Švarcman

Pobednik ATP turnira u Brazilu iz serije 500 je Argentinac Dijego Švarcman.

Najjači turnir ove nedelje igran je u Rio de Žaneiru, a u finalu su megdan podelili Argentinac Dijego Švarcman i Španac Fernando Verdasko. Pobeda je pripala omalenom Argentincu, 23. teniseru sveta rezultatom 2:0 (6:2, 6:3) za sat i 24 minuta igre.

Zanimljivo je da Švarcman nije izgubio nijedan set tokom turnira, jedino mu je u prvom kolu Norvežanin Rud predao meč u prvom setu kod rezultata 4:1 za Argentinca.

U finalu su se našla dvojica tenisera koji vole da igraju na šljaci, ali je Švarcman bio ubedljiv i prvi set je dobio posle 32 minuta, oduzevši servis svom protivniku čak tri puta, mada je Verdasko otvorio meč brejkom. U drugom setu bio je dovoljan jedan brejk, a do njega je Argentinac stigao u šestom gemu. Bio je ovo njihov drugi međusobni okršaj i druga pobeda Švarcmana.

Dijego Švarcman je osvojio 500 ATP poena i zaradio 365 hiljada dolara, dok je Verdasku pripalo 300 poena i skoro 180 hiljada zelenih novčanica.