Gvardiolini ”građani” prigrabili prvi trofej [VIDEO]

Fudbaleri Mančester Sitija

Mančester Siti – Arsenal 3:0 (1:0)
Aguero 18’, Kompani 58’, David Silva 65’

Mančester Siti je osvojio prvi pehar u sezoni pošto je na Vembliju savladao Arsenal i osvojio Liga kup, koji sada nosi naziv “Carabao cup”. Posle ispadanja u FA Kupu, ostaje mu šansa da prigrabi još dva, jedan je gotovo obezbeđen, onaj u Premijer ligi, dok bi osvajanje Lige šampiona bio šlag na izuzetno dobru sezonu.

Arsenal je najbolju šansu imao na samom startu meča, kada se u izglednoj situaciji našao Obamejang, ali je njegov udarac zaustavio Klaudio Bravo. “Građani” su poveli u 18. minutu, upućena je duga lopta ka Serhiju Agueru, a Argentinac se oslobodio čuvara i krenuo ka golu, kada mu je Ospina pošao u susret, usledio je perfektan lob udarac, 1:0. Do poluvremena je bilo nekoliko pokušaja, ali se rezultat nije menjao.

Već na početku drugog poluvremena Siti je duplirao vođstvo. Izveden je korner sa desne strane, posle udarca Gundogana lopti je pravac promenio Kompani i spasa za Ospinu nije bilo.

Nije se mnogo čekalo ni na treću loptu u mreži “tobdžija”, igrao se 65. minut, Danilo je lepo pronašao Davida Silvu, a ovaj pogodio malu mrežu, iskosa sa leve strane, 3:0.

Svi kasniji pokušaji ekipe Arsena Vengera da makar ublaže poraz, nisu urodili plodom.