ZOI: Ruski hokejaši u triler završnici pobedili Nemačku i stigli do zlata

Rusija

Hokejaši Rusije savladali su danas Nemačku u finalu sa 4:3 i tako stigli do zlatne medalje na Zimskim olimpijskim igrama (ZOI) u Pjongčangu.

U poslednjem danu ZOI u Južnoj Koreji, ruski olimpijci prigrabili su još jednu medalju, desetu, na ovogodišnjim Igrama.

Prvo olimpijsko finale za Ruse u poslednjih 20 godina, kada su u završnici ZOI u Japanu, poraženi od Češke, završilo se trijumfom. S druge strane, Nemci su po prvi put igrali u finalu ZOI.

Sredinom drugog perioda, rezultat na semaforu bio je 1:1, a onda je usledila prava drama.  Nikita Gusev doneo je prednost Rusima, ali dok su ruski navijači i dalje radovali, samo deset sekundi nakon primljenog gola, Nemci poravnavaju preko Dominika Kauna. Nekoliko minuta potom, odbrambeni igrač Nemačke, Jonas Miler donosi prednost Nemačkoj i utišava mnogobrojne navijače iz Rusije. U poslednjem minutu utakmice, Rusi su bili prinuđeni da igraju sa svim ofanzivcima i to se isplatilo. Ponovo je Nikita Gusev bio čovek koji je završio napad i meč odveo u produžetak. Pobednički gol delo je Kirila Kaprizova i Rusi su tako stigli do zlatne medalje.

Podsećamo, Olimpijski tim Rusije nastupa pod olimpijskom zastavom na ovogodišnjim ZOI u Pjongčangu.