Krajinovićeva šetnja do polufinala u Dubaiju

Filip Krajinović

Filip Krajinović će igrati u polufinalu turnira iz serije 500 u Dubaiju.

Naš teniski as igra u odličnoj formi i to je demonstrirao protiv Rusa Jevgenija Donskoja, koga je u četvrtfinalu savladao sa 2:0 po setovima 6:1, 6:2, a igralo se samo sat i 18 minuta.

Krajinović je dominirao u prvom setu protiv 74. tenisera na ATP listi i odmah je poveo sa 4:0. U petom gemu se vodila velika borba, srpski teniser je imao nekoliko brejk lopti, ali je Donskoj posle deset minuta igre, dobio svoj prvi, ali i jedini gem u prvom setu.

Početak drugog seta najavio je veću borbu. Međutim, kod rezultata 2:2, Srbin je oduzeo servis protivniku, a zatim osvojio i tri naredna gema, koja su ga dovela do trijumfa i polufinalnog okršaja sa Lukom Pujem iz Francuske, od koga je poražen prošle sedmice na turniru u Marseju.

Srpski reket broj dva već je osvojio 180 bodova i 140 hiljada dolara, a imaće lepu priliku da uveća i jedno i drugo. Ono što je sigurno, Krajinovića očekuje novi skok na ATP listi, na kojoj je trenutno na 34. mestu.