Siti još jednom ponizio ”tobdžije”, Gvardiolinoj kaznenoj ekspediciji dovoljno pola sata [VIDEO]

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali Arsenal 3:0

Arsenal – Mančester Siti 0:3 (0:3)
Berardo Silva 15’, David Silva 28, Sane 33’

U odloženoj utakmici 28. kola Premijer lige, lider Mančester Siti ubedljivo je porazio Arsenal na njegovom Emirejtsu.

Teško je biti navijač londonskih “tobdžija” u poslednje vreme. Arsenal je izgubio derbi severnog Londona od Totenhema, u Londonu ga je pobedio i maleni švedski Estersund u Ligi Evrope, a u nedelju ga je Siti, u finalu Liga Kupa, isprašio sa 3:0. Isti ishod bio je i večeras u prvenstvenom okršaju pred polupraznim tribinama Emirejtsa.

Po prvi put u istoriji Premijer lige, Arsenal je primio tri gola na svom terenu u prvih 45 minuta. Strašna ekipa Pepa Gvardiole je kaznila svaki propust u poroznoj odbrani Arsenala i lako, za samo 16 minuta, tri puta matirala Čeha. Imao je Arsenal svoje prilike na početku meča, ali je u nekoliko navrata dobro reagovao golman gostiju Ederson.

Onda je Bernardo Silva prelepim udarcem sa dvadesetak metara prvi put pogodio mrežu Petera Čeha i samopouzdanje “tobdžija” razbilo se u paramparčad, kao stakleni bokal o mermerni pod. Drugi Silva, David, u 28 minutu golom je krunisao sjajnu akciju Sanea i Aguera i poslao loptu pod prečku, da bi se u 33. minutu upisao i Liroj Sane. Nemac je, posle dodavanja Aguera, imao i malo sreće, pa mu se lopta odbila od Beljerina i nije mu bilo teško da je gurne u mrežu.

U nastavku nije bilo mnogo uzbuđenja, a priliku da postignu počasni pogodak domaći su prokockali u 53. minutu, pošto je Ederson zaustavio udarac Obamejanga sa bele tačke. Prethodno je penal skrivio Otamendi. Ederson je ove sezone odbranio još jedan penal i to Luki Milivojeviću na utakmici sa Kristal Palasom.

Mančester Siti ima 75 bodova, 16 više od gradskog rivala Junajteda. Arsenal je šesti sa 45 bodova i malim izgledima da može do mesta koje vodi u Ligu šampiona.