Košarkaši Crvene zvezde

Crvena zvezda – Unikaha 80:76
(24:24, 16:13, 22:15, 18:24)

Košarkaši Crvene zevzde upisali su desetu pobedu u Evroligi ove sezone.

Izabranici Dušana Alimpijevića su u 24. kolu bili bolji od Unikahe, i tako se revanširali ekipi iz Malage za poraz u prvom delu sezone.

Bivšem košarkašu Zvezde Nemanji Nedoviću, koji večeras nije igrao, dodeljen je prigodan poklon, ali na terenu crveno-beli nisu bili preterano darežljivi.

Zvezda je otvorila meč sa pet uzastopnih poena, ali je nakon nesportskog faula Bjelice, Unikaha proigrala i predvođena Milosavljevićem povela sa 6:5. Usledio je novi odgovor Zvezde, koja je trojkama Ročestija i Lazića ponovo preuzela kontrolu utakmice. Ekipe su u prvoj deonici igrale na mahove, pa je klub iz Andaluzije sa serijom 7:0 opet prešao u vođstvo. Feldin je trojkama održavao Zvezdu u igri, pridružili su se Janković i Enis, pa je beogradski klub uspeo da sustigne i prestigne goste do kraja prvog kvartala, koji je na kraju ipak završen nerešenim rezultatom (24:24).

Nakon duže vremena u Evroligi je zaigrao i krilni centar Zvezde Pero Antić.

Ulazak Davidovca na početku druge četvrtine doneo je Zvezdi novu energiju u odbrani. Nakon jedne sudijske odluke, trener Alimpijević je oštro ragovao i dodeljena mu je tehnička, pa je prekinuta serija Malage bez poena. Timovi nisu bili napadački raspoloženi u dobrom delu druge četvrtine, ali je u finišu proradila Zvezdina ofanziva. Pogađali su Ročesti i Lesor, a Lazić je sjajno zakucao, pa je domaći tim došao do najvećeg vođstva u prvom poluvremenu (37:32). Gosti, ipak nisu dozvolili crveno-belima da do kraja iskoriste nalet i uspeli su da vrate ravnotežu i sa -3 odu na desetominutni odmor.

Zvezda je sjajno ušla u treću deonicu i brzom serijom 7:0, došla do dvocifrene prednosti. Međutim, ponovo srpski šampion nije uspeo da materijalizuje periode odlične igre da napravi daleko veću razliku. Unikaha je topila razliku iz minuta u minut, pa su nakon zakucavanja Milosavljevića spustili na -4 (54:50). Ali , opet je proradila odbrana i uz minijature Feldina, Bjelice i Enisa, Zvezda je u poslednjih deset minuta ušla sa 10 poena prednosti.

Odlučujuća četvrtina nije krenula dobro po crveno-bele. Brzo su ispunili bonus, a poeni na konto domaćih nikao nisu pristizali. Srećom, Unikaha nije najbolje izvodila slobodna bacanja, pa je razliku spustila na -5 (62:57). Nakon tajm-auta Bjelica je prekinuo crnu seriju, ali Unikaha je imala spreman odgovor. Lazić i Ročesti postigli su važne poene, a kapiten Zvezde je novom trojkom odveo svoj tim na +6 (72:66), nešto manje od tri minuta pre kraja. Potom je Davidovac sjajno zakucao, ali je i Unikaha lako dolazila do koševa, pa je usledio neizvestan finiš. Ipak, Salin je promašio trojku, a Bjelica je poluhorogom doneo novu lepu prednost crveno-belima, ali se gosti nisu predavali. Ročestiju i Davidovcu nisu zadrhtale ruke sa linije penala i meč je priveden kraju, a kakve takve šanse za Top 8 i dalje tinjaju u željama srpskog šampiona.

Tejlor Ročesti bio je najefikasniji u redovima domaćih sa 21 poenom i četiri asistencije. Milko Bjelica je dodao 13, a Džejms Feldin 11 koševa. Dvocifren je bio i Branko Lazić sa 10 poena.

U ekipi Malage Dragan Milosavljević je postigao 12 poena, a imao je i pet uhvaćenih lopti. Adam Vačinski je zabeležio 13.