Totenhem lako sa Hadersfildom, Svonsi ,,razbio“ Vest Hem, Marez za bod u 97. [VIDEO]

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na ,,Vembliju“ ekipu Hadersfilda sa 2:0, u 29. kolu engleske Premijer lige.

Totenhem je odradio rutinski posao protiv Hadersfilda i golovima Hjon Min Sona stigli do novog trijumfa. Prvi pogodak, reprezentativac Južne Koreje postigao je u 27. minutu kada mu je loptu u prazan prostor poslao Dele Ali. Son je zaobišao golmana Jonasa Lesla i rutinski završio posao. Naredni pogodak stigao je u drugom delu igre, tačnije u 54. minutu. Sjajan centaršut Harija Kejna kojim je pronašao Sona, a ovaj glavom šalje loptu u mrežu Hadersfilda i postavlja konačan rezultat.

Svonsi je ubedljivom pobedom iznenadio Vest Hem. Od kada je Karlos Karvalhal preuzeo kormilo ,,labudova“, momci iz Velsa igraju preporođeno i priča o opstanku u ligi je sada i više nego realna. U 8. minutu Ki Sung Jong doneo je prednost Svonsiju, a do kraja su je redom povećavali: van der Horn, Endi King i Džordan Aju. Utešni gol za Vest Hem postigao je Majkl Antonio u 79. minutu.

Lester je na svom ,,King pauer“ stadionu ugostio Bornmut. Gosti su poveli kada je sa bele tačke bio precizan Džošua King u 35. minutu susreta. Lester je napadao, šutirao, mučio se da dođe do gola, a onda im se sav trud isplatio u 97. minutu kada je Rijad Marez postigao pogodak iz slobodnog udarca.

13:30 Barnli – Everton 2:1

16:00 Lester – Bornmut 1:1
16:00 Totenhem – Hadersfild 2:0
16:00 Votford – VBA 1:0
16:00 Svonsi – Vest Hem 4:1
16:00 Sautempton – Stouk 0:0

18:30 Liverpul – Njukasl