Zvezda uz rođendansku žurku do plus 14 [VIDEO]

Nenad Krstičić na utakmici sa Voždovcem

Crvena zvezda – Voždovac 2:1 (0:0)
Rodić 46’, Krstičić 90’ – Pavlović 88’

Fudbaleri Crvene zvezde su u 25. kolu Super lige pobedili Voždovac sa 2:1 i pobegli prvom pratiocu, večitom rivalu, na 14 bodova razlike.

Pred desetak hiljada gledalaca na stadionu “Rajko Mitić” viđena je zanimljiva utakmica, koja je odlučena u uzbudljivoj završnici.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Rodić, Donald, Krstičić, Srnić (Račić od 69’), Radonjić (Adžić od 78’), Ben (Gobeljić od 85’), Pešić.

Voždovac: Čupić, Ćirković, Gajić, Mihajlov, Bulatović, Pavlović, Duronjić (Stanković od 67’), Ješić, Gavrić (Milutinović od 61’), Srećković, Stuparević (Pavićević od 78’).

Zvezda je bila mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, ali nije stvorila veliki broj šansi. U 15. minutu zapretio je Srnić, ali je iz dobre pozicije šutirao preko gola. Devet minuta kasnije Radonjić je dobro šutirao, ali je siguran bio golman “zmajeva” Čupić.

Najbolju šansu crveno-beli su imali u 42. minutu, posle kornera Radonjića, šutirao je glavom Pešić, ali je fenomenalno reagovao Čupić.

Voždovac je prvi put zapretio u 43. minutu, kada je šutirao Duronjić, lopta je zakačila Babića i umalo prevarila Borjana.

Tek što je počelo drugo poluvreme, posle nepunih 30 sekundi Zvezda je stigla u vođstvo. Ben je proigrao Pešića, ovaj “štiklom” pronašao Rodića, koji posle dva gola u Subotici, prošlog vikenda, nastavlja golgetersku seriju.

Filip Stojković

Posle primljenog gola Voždovac je zaigrao mnogo bolje i nekoliko puta opasno ugrozio Borjana. Golman Zvezde je sačuvao svoju mrežu posle udaraca Ješića i Stuparevića, da bi ipak kapitulirao u 88. minutu.

Posle kornera Račić je loše izbio loptu, Pavićević šutirao, Borjan kratko odbio, a Pavlović koji je čini se bio u ofsajdu, smestio je pod prečku.

Nije dugo trebalo crveno-belima da ponovo obraduju navijače, koji su u čast 73. rođendana Sportskog društva Crvena zvezda napravili veliki vatromet. U 90. minutu Stojković je idealno centrirao sa desne strane, a Krstičić u stilu klasičnog centarfora, glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 2:1.