Slavila Brinjone, pehar za Holdener, novi bodovi za Nevenu za sjajan ukupan plasman u kombinaciji

Nevena Ignjatović

U poznatom švajcarskom skijalištu Kran-Montani na programu je bila trka u alpskoj kombinaciji.

Slavila je Italijanka Federika Brinjone u vremenu 1.46,47, nadmašivši drugoplasiranu Mišel Žisin iz Švajcarske za tri stota dela sekunde.

Treće mesto zauzela je Petra Vlhova iz Slovačke, dok je četvrta bila Vendi Holdener iz Švajcarske, koja je obezbedila titulu u alpskoj kombinaciji sa 150 bodova.

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović osvojila je nove bodove u Svetskom kupu. Ignjatovićeva je zauzela 16. mesto sa 2,15 sekundi zaostatka za pobednicom i ukupno osvojila osmo mesto u generalnom plasmanu alpske kombinacije sa ukupno 55 bodova.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa i dalje ubedljivo vodi Mikaela Šifrin sa 1513 bodova, a Holdenerova je sakupila 952 na drugom mestu. Nevena je do sada sakupila 93 boda.