Igokea mučila Zvezdu, šampionu dosta jedna četvrtina za overu prvog mesta [VIDEO]

Igokea - Crvena zvezda 76:82

Igokea – Crvena zvezda 76:82 (24:22, 21:20, 20:18, 11:22)

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su prvo mesto u regularnom delu sezone ABA lige, samim tim i prednost domaćeg terena u doigravanju.

Crveno-beli su savladali Igokeu posle mnogo muka, a za trijumf im je bila dovoljna dobra igra samo u četvrtoj četvrtini.

Igokea je postigla prva četiri poena u meču, ali je Crvena zvezda uzvratila sa deset vezanih poena i nakon nešto više od četiri minuta na semaforu je stajalo 10:4 za goste. Nedugo nakon toga Zvezda je vodila 17:11, da bi Artis pokrenuo seriju Igokee u u kojoj je Radivojević postigao trojku, Rikić dva slobodna bacanja, a na kraju je pogodio i Jevtović za vođstvo domaćeg tima 20:17.

Malo ko je pretpostavljao da će Igokea tu prednost čuvati sve do početka četvrte četvrtine, a najveća je bila u finišu treće četvrtine – 65:57. Slabo su crveno-beli ispunjavali odbrambene zadatke u prvih 30 minuta, ali se sve promenilo u odlučujućoj četvrtini. Više od pet minuta četvrte četvrtine Igokea nije poentirala iz igre, postigla je samo dva poena iz slobodnih bacanja, a sa druge strane Antić i Ročesti su postigli po trojku, da bi Davidovac i Ročesti sa dve dvojke doveli Zvezdu u vođstvo 70:67.

Prve poene iz igre u poslednjih 10 minuta postigao je Artis, smanjio prednost gostiju na 70:69, ali je brz izlazak iz bonusa u kombinaciji sa nekoliko nespretnih faulova uslovio da crveno-beli povedu 76:71 2 minuta i 54 sekunde pre kraja. Posle tajm-auta Dragana Bajića
promašio je Glogovac, a Ročesti je novom trojkom svom timu doneo najveću prednost na utakmici (79:71).

Radivojević je trojkom vratio nadu Igokei, da bi košem preko Pere Antića iz vrlo teške situacije primakao klub iz Laktaša na jedan posed zaostatka (76:79). Sve je rešio Feldin trojkom 45 sekundi pre kraja, a pobednik je i definitivno bio poznat posle promašaja Jevtovića u sledećem napadu.

Tejlor Ročesti je postigao 23 poena, Antić je dodao 11, dok su Lesor, Bjelica, Davidovac i Feldin postigli po 8 poena. Kod Igokee najefikasniji je bio Jevtović sa 17 poena, Radivojević je postigao 12, a Rikić i Artis po 11 poena.