Evrokup: Katastrofalan šut Darušafake i Budućnosti, Lokomotiva izbegla prvi poraz

Lokomotiva - Gran Kanarija 79:74

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Darušafake u prvoj utakmici četvrtfinala Evrokupa.

Na utakmici je postignuto samo 111 poena, uz očajan šut obe ekipe – Darušafaka je šutirala 33 odsto za dva i 27 odsto za tri poena, dok je Budućnost imala procente šuta od 39 odsto za tri i 24 odsto za dva poena.

Podgoričani su u trećoj četvrtini postigli samo jedan koš iz igre, pa je domaći tim na ulasku u poslednju četvrtinu imao velikih 11 poena prednosti. Gosti se nisu predavali, minut i 10 sekundi pre kraja izjednačili su na 52:52, ali je Vilbekin pogodio trojku, a Džonson slobodnim bacanjima sedam sekundi pre kraja stavio tačku na utakmicu.

Budućnost nije imala rešenje za Vilbekina koji je postigao 16 poena uz 8 skokova i 7 asistencija, dok je Džonson ubacio 17 poena. Kod Budućnosti Ivanović i Danilo Nikolić postigli su po 12, a Gordić 10 poena.

Prednost u četvrtfinalu stekla je i Lokomotiva, koja je morala dobro da se potrudi da izbegne prvi poraz u ovom takmičenju ove sezone. Gran Kanarija je imala 8 poena prednosti na poluvremenu, a četiri i po minuta pre kraja utakmice vodila je 70:63.

Lokomotiva je uzvratila serijom 10:0 u naredna tri minuta i u uzbudljivoj završnici došla do prve pobede u seriji. Lokomotivu je predvodio Kulagin sa 20 poena, Kolins je postigao 17, dok su kod gostiju Rabaseda i Nikola Radičević ubacili po 11 poena.

Druge utakmice u ovim serijama na programu su 9. marta.

Darušafaka – Budućnost 57:54 (16:13, 11:13, 19:9, 11:19)
Lokomotiva – Gran Kanarija 79:74 (24:27, 15:20, 20:15, 20:12)