Kralj srastao sa krunom, Parižani će morati da sačekaju neku drugu priliku [VIDEO]

Kristijano Ronaldo

PSŽ – Real Madrid 1:2 (0:0) – prvi meč 1:3
Kavani 71’ – Ronaldo 51’, Kazemiro 80’

Real ne želi da preda evropsku krunu, čak ni kad mu je izazivač supertim iz Pariza, za koji su njegvi vlasnici iskeširali stotine miliona, svejedno, dolara ili evra. PSŽ nije uspeo da nadoknadi izostanak najskuplje investicije, Brazilca Nejmara, koji je zbog povrede propustio ovaj meč, ali i ostatak sezone u Ligi šampiona, pošto je put njegovog tima ka “ušatom” peharu zaustavljen u vedroj martovskoj pariskoj noći.

Odličnom postavkom igre od samog početka, Zinedin Zidan je nadmudrio kolegu sa suprotne klupe, Unaija Emerija, koji je, posle anemičnog prvog poluvremena, u nastavku rešio da napadne Špance, ali je odmah bio surovo kažnjen vodećim golom koji je postigao Kristijano Ronaldo.

Suprotno očekivanjima na početku smo gledali ono starinsko “ispitivanje snaga”. Parižani su se opredelili za nešto oprezniju igru, ne želeći da, nekom eventualnom greškom, omoguće Realu da postigne gol i dođe na prag plasmana u četvrtfinale.

Prvu su šansu, ipak, imali Madriđani. Serhio Ramos se našao tamo gde mu nije mesto,a gde se obično nađe kad treba, u kaznenom prostoru protivnika, pa je dobro dodavanje Ronalda završio udarcem, njemu nesvojstveno nogom, koji je Areola odbranio. Odbijenu loptu je Varan poslao na tribine. Posle tog zanimljivog 18. minuta, ponovo se igralo između dva šesnaesterca, Real je zatvorio prilaze svom golu, a pretio je u svakom kontaktu s loptom Benzeme, Ronalda i Asensija. Videli smo i dva žuta kartona, po jedan za obe ekipe, opomenuti su Verati u PSŽ-u i Kovačić iz Reala.

Mogao je Karim Benzema da upropasti utakmicu da je bio malo prisebniji u situaciji jedan na jedan sa Areolom. Golman domaćih je, malo i srećno, odbranio njegov pokušaj sa desetak metara, malo iskosa sa leve strane. Bila je to prva šansa iz kategorije stoprocentnih. Kako se bližio finiš poluvremena i Parižani su otresitije gledali ka Navasu.

Prvo je Di Marija sa pristojne udaljenosti šutirao i samo izborio korner, a priliku da na odmor domaćin ode sa prednošću, promašio je Kilijan Mbape u 43. minutu. Situacija je pomalo podsećala na šansu Benzeme, ali je mlađi Francuz, čini se, bio malo više iskosa, te mu je i slobodan ugao bio manji. Posle 45 minuta nije bilo golova, u šta se malo ko, uvereni smo, mogao kladiti.

Unai Emeri je u poluvremenu shvatio da nema više šta da čeka i da vreme ističe njegovoj ekipi, a verovatno i njemu samom na klupi “svetaca”. Odlučio se na ofanzivu i to je u prvih nekoliko minuta izgledalo kao pravi potez. Stvorila se nekoliko puta zbrka u kaznenom prostoru španskog tima, ali ništa više od toga. Na drugoj strani, u 50. minutu, je Kristijano Ronaldo glavom pokušao sa desetak metara, gađao je ugao, a lopta je otišla pored stative. Samo minut kasnije, Asensio je oduzeo loptu na sredini, lepo proigrao Lukasa Vaskeza, usledio je centaršut na drugu stativu gde je najbolji igrač sveta, prkoseći gravitaciji, poleteo u vazduh i glavom zakucao loptu pod noge nemoćnog Areole, 0:1.

Tek po primljenom golu, u napadu domaćih pojavio se Edinson Kavani. Urugvajac je imao priliku da savlada Navasa, ali su odbrambeni fudbaleri Reala pravovremeno uklizali i otklonili opasnost. U 67. minutu Pari Sen Žermen je ostao sa desetoricom. Isfrustrirani Marko Verati žustro je protestovao kod Feliksa Briha zbog nedosuđenog prekršaja, a Nemac mu je pokazao drugi žuti, pa crveni karton. Sada više ni najveći optimisti na tribinama Parka prinčeva nisu verovali u mogućnost čuda. Tu tvrdnju je ubrzo mogao da parafira Asensio, stativa se isprečila nakon njegovog udarca i sačuvala kakvu-takvu nadu francuskom timu.

U trenutku kada se to najmanje očekivalo, PSŽ je izjednačio. Posle udarca Pastorea glavom, lopta se kao u bilijaru odbijala od nogu, poslednjeg je pogodila Kavanija i od njegove cevanice otišla iza leđa Navasa, 1:1 71. minut.

Poravnanje je dalo krila Parižanima, za trenutak se nije osetila brojčana inferiornost, a njihove nalete umalo da kazni Benzema, koji je posle driblinga loše šutirao iz izgledne pozicije.

Nije uspelo Benzemi, ali jeste Kazemiru u 80.minutu. Tekao je kontra napad, proređena odbrana domaćih nije mogla da ga spreči, loptu je loše ispucao Rabio, a Kazemirov udarac zakačio je Martineza i prevario Areolu, sad je stvarno sve bilo gotovo. Još dva puta je Real pogađao okvir gola, prvo je Lukas Vaskez pogodio desnu, a onda Ronaldo levu stativu Areolinog gola, koga je sreća pogledala u tim trenucima. Do kraja utakmice nije bilo izglednih prilika, mada je mnogo prostora ostajalo u odbrani domaćih, koje Madriđani, zadovoljni trenutnim ishodom, nisu ni pokušavali da iskoriste.

Real je prošao u četvrtfinale i imaće priliku da dođe i do treće uzastopne evropske krune. Pari Sen Žermen će morati da sačeka, najmanje još jednu godinu, da bi ostvario snove svojih navijača.