Liverpul bez žara, ”zmajevi” bez vatre [VIDEO]

liverpul - porto 0:0

Liverpul – Porto 0:0 – prvi meč 5:0

Liverpul je izborio plasman u četvrtfinale Lige šampiona, prvi put posle 2009. godine, zahvaljujući, pre svega, sjajnom izdanju na stadionu “Dragao” u Portou, kada je domaćina deklasirao sa 5:0. Revanš je bio samo otaljavanje posla, a navijači nisu imali priliku da se raduju bar jednom pogotku svojih ljubimaca. Za utehu, ostaje im plasman u dalje takmičenje.

Jirgen Klop je ipak iskombinovao prvu postavu i na klupi je ostavio najboljeg strelca Mohameda Salaha i najskuplje zimsko pojačanje Virdžila Van Dajka. Domaćin u prvom poluvremenu nije previše kidisao ka golu Ikera Kasiljasa, koji je po 178. put stajao između stativa u utakmici Lige šampiona.

Sadio Mane je imao prvu priliku u 18. minutu, ali je posle prihvaćene dubinske lopte, istu poslao preko gola. Senegalac je bio glavni protagonista i u drugoj zanimljivoj situaciji u prvom delu. Igrao se 31. minut, Mane je tukao glavom, a vođstvo”redsa” sprečila je stativa.

Utakmica nije bila mnogo dinamičnija ni u nastavku. Opet je tim sa Enfilda prvi zapretio, ovog puta Firmino, a Portuglaci su na vreme izblokirali njegov pokušaj. Tek u samom finišu i Porto je pokušao da zabrine Karijusa, Oliver Tores je bio u šansi, a i njegov pokušaj je na vreme izblokirala odbrana domaćih. Na kraju je i Deni Ings dobro skočio i glavom uputio loptu pod prečku Ikera Kasiljasa, a legendarni golman nije dozvolio da mu se mreža zatrese u njegovom, možda, poslednjem meču u Ligi šampiona.