Sjajni Kecmanović izbacio prvog nosioca

Miomir Kecmanović

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović izborio je plasman u drugo kolo čelendžera u kineskom Čuhaiju.

Kecmanović nije imao sreće sa žrebom koji ga je već u na startu spojio sa prvim nosiocem Džordanom Tompsonom iz Australije, 98. teniserom sveta. Međutim, naša najveća teniska nada, odličnom igrom, uspela je da u dva seta dođe do trijumfa i plasmana u drugo kolo. Srpski teniser slavio je sa 2:0 (6:4, 6:2), za sat i 30 minuta igre.

U prvom setu Kecmanović je oduzeo servis protivniku već u prvom gemu, pa onda još jednom u sedmom, ali se Tompson u igru vratio već u sledećem, napravivši brejk. Velika borba vodila se u desetom gemu seta, naš igrač je spasio dve brejk lopte i iskoristio treću set, da bi poveo sa 1:0. U drugom setu sve je bilo lakše, brejk je ponovo usledio već na startu, a u petom gemu još jedan, za siguran i ubedljiv trijumf.

Miomir Kecmanović, koji je od ponedeljka 183. na ATP listi, u drugoj rundi igra protiv Junga iz Tajvana, 155. tenisera sveta.