Sve pobede domaćina: Bajern i Ređana se pridružili Darušafaki i Lokomotivi

ređana - zenit

Sve četiri domaće ekipe ostvarile su pobede u prvim utakmicama četvrtfinala Evrokupa.

Posle Darušafake i Lokomotive prednost su stekli Bajern i Ređana pobedama protiv Uniksa, odnosno Zenita. Bajern je tek u poslednjoj četvrtini slomio uporne goste iz Kazanja – Bavarci su četvrtu četvrtinu otvorili serijom 4:0 za 59:52, vrlo brzo bilo je 64:54 za domaći tim, nakon čega igrači Uniksa više nisu uspeli da uhvate priključak.

Najbolji meč nakon povraka na parket odigrao je Vladimir Lučić koji je postigao 14 poena uz 5 skokova, Kaningem je ubacio isti broj poena, dok je najefikasniji bio Devin Buker sa 16 poena za 25 minuta. Stefan Jović je za 27 minuta postigao 4 uz 8 asistencija. U redovima gostiju Kolom je ubacio 22, a Lazme i Smit po 13 poena. Danilo Anđušić je za nešto manje od tri minuta ostao bez poena.

Ređo Emilija je odigrala sjajnu odbranu i zaustavila Zenit na samo 61 postignutom poenu. Džalen Rejnolds je postigao 19 poena, Dela Vale je dodao 15, a Rajt 12 poena. U ekipi Zenita bolji od ostalih bio je Karasjov sa 19 poena, dok je Marko Simonović za 27 minuta postigao 3 poena, sva tri iz slobodnih bacanja.

Bajern – Uniks 83:75 (19:15, 14;17, 22:20, 28:23)
Ređo Emilija – Zenit 75:61 (13:17, 22:12, 19:17, 21:15)