Krstin okončao učešće na turniru u Čileu

Peđa Krstin

Srpski teniser Peđa Krstin nije uspeo da se plasira u četvrtfinale čelendžera u čileanskom Santijagu.

Njega je u drugoj rundi eliminisao Italijan Gvido Andreoci, 193. teniser na ATP listi. Meč je završen u dva seta, bilo je 2:0 (6:3, 6:4), a teniseri su proveli sat i 14 minuta na terenu. Krstin je prvi došao do brejka u prvom setu, poveo sa 3:1, ali je tada Italijan vezao pet gemova i došao do prednosti u setovima.

Drugi set je počeo tako što je naš teniser oduzeo servis protivniku, ali je Andreoci uzvratio istom merom već u narednom gemu. Odlučujući momenat zbio se u desetom gemu drugog seta, kada je novim brejkom, italijanski igrač osigurao pobedu. Njega u narednom kolu očekuje duel sa sunarodnikom Markom Čekinatom, drugim nosiocem na turniru.

Peđa Krstin je trenutno na 207. mestu i, da je pobedio, mogao je od ponedeljka da bude u prvih 200 tenisera. Inače, naš igrač je u prvom kolu bio bolji od Belgijanca Artura De Grefa.